На главную страницу

- News -
- CEDIP -
- UDIP -
- Training -
- Special training -
- Children diving -
- Instructors -
- Diving centers -
- Festival - Underwater fantasies -
- Gallery -
- Divers story -
- Contacts -
21 лютого 1997 року на Генеральній Асамблеї в Антверпені в CEDIP була прийнята наша українська асоціація UDIP - Товариство українських професійних інструкторів підводного плавання. Як випливає з рішення Асамблеї, UDIP представляє інтереси CEDIP в Україні, здійснює навчання дайверів усіх рівнів кваліфікації та видачу міжнародних пластикових карток відповідно до стандартів CEDIP.

    На сьогодні UDIP об'єднує 58 інструкторів у різних регіонах України і понад 4000 підводних плавців різних рівнів кваліфікації.

    В основу системи навчання UDIP, з люб'язної згоди Президента CEDIP Даніеля Мерсьє, покладена модульна схема, розроблена французькою національною асоціацією професійних підводних інструкторів CEDIP/ANMP. Французька схема навчання обрана не випадково. По-перше, у Франції історично склалися найбільш давні традиції підводного плавання з аквалангом, що дозволило виробити одну з найдосконаліших систем навчання з точки зору заходів безпеки. По-друге, ця система є найбільш м'якою, комфортною і доброзичливою, що дозволяє максимально реалізувати свої здібності як інструктору, так і його учням.

   У системі навчання UDIP також були враховані й українські традиції. В основному, це пов'язано з більш суворими умовами занурень: низька температура води, мала прозорість, менш досконале обладнання тощо, що виразилося в посиленні вимог до виконання деяких практичних вправ. Зроблено також значний акцент на знання теорії, чому у французькій системі приділяється менше уваги.

    Після закінчення чергового курсу навчання кожен плавець отримує пластикову картку, що відповідає черговому рівню кваліфікації, паспорт підводного плавця та особистий журнал занурень. Призначення паспорта - фіксувати процес навчання плавця модуль за модулем. Якщо з будь-якої причини плавець змушений був тимчасово перервати курс навчання або переїхати в інше місто, завдяки записам у паспорті він може продовжити процес навчання з того моменту, на якому він зупинився. Призначення журналу - фіксувати занурення в різних куточках земної кулі і накопичувати години, проведені під водою. Як набуті в процесі навчання навички, так і записи про занурення під воду обов'язково завіряються підписами інструкторів.

   В UDIP приділяється особлива увага високому рівню кваліфікації інструкторів, що пов'язано, в першу чергу, з турботою про безпеку клієнтів. Іспити на асистента інструктора проводяться двома інструкторами другого рівня, причому один з них призначається Головою UDIP. Програма іспитів затверджується Радою UDIP. Для того щоб стати інструктором першого рівня, асистент інструктора повинен мати особистий досвід не менше 250 занурень і пройти стажування в дайв-центрі не менше двох тижнів інструкторської практики.

    При зверненні до інструктора дайвінгу, переконайтеся в наявності у нього не прострочених документів, що підтверджують його статус. Зразки карток дайверів різних рівнів можна подивитися в розділі система навчання. Якщо пред'явлена пластикова картка викликає сумнів, її можна перевірити, зробивши запит у центральний офіс UDIP. Повідомте дані, вказані на картці, телефоном, факсом або електронною поштою, наведеними внизу сторінки, і ми перевіримо для Вас її справжність.

   У жовтні 1997 року укладено угоду про взаємне визнання рівнів між CEDIP/ANMP і PADI. Товариство українських професійних підводних інструкторів UDIP виступило з ініціативою укладення подібних угод між системами, що діють на території України. 27 березня 2000 року було укладено угоду про взаємне визнання рівнів підводних плавців між CEDIP/UDIP і Федерацією підводної діяльності України, що працює за системою CMAS. Ця угода безсумнівно сприятиме підвищенню якості послуг, що надаються професійними інструкторами та подальшому розвитку дайвіндустрії в Україні.

    Додаткову інформацію про засади організації Товариства українських професійних інструкторів дайвінгу CEDIP/UDIP, а також про нашу ФІЛОСОФІЮ ДАЙВІНГА можна прочитати у статті "Дай віру дайверу", написаній до 10-річчя заснування Товариства.

 

Товариство українських професійних інструкторів дайвінгу UDIP
Україна, м. Київ,
моб. +38 050 163 93 32, +38 050 809 24 68, viber +38 050 809 24 68,
e-mail: post@udip.com.ua


The Ukrainian Society of Professional Diving Instructors
Kyiv, Ukraine 
mob. +38 050 163 93 32, +38 050 809 24 68, viber +38 050 809 24 68,
e-mail: post@udip.com.ua   первая страница*

© UDIP - Товариство українських професійних
інструкторів підводного плавання